31Jak wiadomo, pogryzienie przez pchły właściwie w przypadku każdego zwierzęcia może być trochę groźne. W zależności od tego, ile pcheł występuje u naszego ulubieńca skala tego problemu może być różna, jednak insekty te mogą się bardzo szybko mnożyć, co niewątpliwie może mieć groźne konsekwencje dla naszego pupila.

Pchły u psa, tak samo jak i pchły kocie mogą być źródłem wielu problemów zdrowotnych naszego zwierzęcia, wobec czego na pewno warto im zapobiegać. Jak to zrobić? Oczywiście, jeśli nie mamy pomysłu na to, jak zapobiec pchłom i innym insektom, groźnym dla psa i kota, najlepiej jest wykorzystać sprawdzone domowe sposoby na pchły u psa. Jednym z nich jest częste kąpanie naszego pupila.

Większość zwierząt szybko przyzwyczaja się do kąpieli, a w niektórych przypadkach może być to nawet świetna zabawa, szczególnie dla mniejszego pieska czy kota. Jeśli zastosujemy specjalny szampon dla zwierząt to możemy być pewni, że unikniemy pogryzienia przez pchły http://www.frontlinecombo.pl/Pages/Pch%C5%82y.aspx  naszego ulubieńca. Dzięki temu uzyskujemy pewną ochronę, jednak warto zainwestować także w inne sposoby zapobiegania pchłom i walki z tymi insektami.

Jednym z bardziej sprawdzonych sposobów na pozbycie się pcheł jest pryskanie pchła lub nakrapianie na jego sierść specjalnego preparatu, który jest przeznaczony właśnie dla zwierząt domowych. Zawarte w takim sprayu czy kroplach substancje aktywne powodują, że pchła kocia, jak i ta występująca u psa szybko wymiera lub ucieka od naszego pupila.

 


Comments are closed.

Posted by admin
Dated:
Filled Under: Nowości